Image not found
Romex
12BK-STRX500 Series Building Wire, Black Sheath, 12 AWG Wire, 1-Conductor, 500 ft L, Copper Conductor
Sku: 7958440-052303-18
38 Available at SHIP TO STORE
Estimated Arrival On: 05/27/2026
Building Wire:Romex 12BK-STRX500 12 AWG
Romex Building Wire, THHN, Wire Size: 12 AWG, 500 ft L, Number of Conductors: 1, Strands per Conductor: 19, Conductor Material: Copper, Conductor Insulation: Thermoplastic, Stranded/Solid: Stranded, Sheath Material: Nylon, Sheath Color: Black, 600 V, 20 A, Operating Temperature: 90 deg C