Image not found
Simple Spaces
LTFG-W23-X Grate, Steel/Iron, Black, Powder-Coated
Sku: 3991528-052303-36
32 Available at SHIP TO STORE
Estimated Arrival On: 05/28/2026
Fireplace Grates:Simple Spaces LTFG-W23-X 23Lx13Wx6-1/4inH
  • Without Ember Retainer
  • For natural wood use only
  • Heavy-duty 3/4 in (19 mm) square steel
Number of Bars
5
Bar Size
19
Material Gauge
19
Material
Steel/Iron
Finish
Powder-Coated
Color
Black
Dimensions
23 in L x 13 in W x 6-1/4 in H