Feit Electric
OM60/RGBW/CA/AG/3 Smart Bulb, 60 W, Wi-Fi Connectivity: Yes, Remote, Voice Control, E26 Lamp Base
Sku: 0273706-052303-21
11 Available at SHIP TO STORE
Estimated Arrival On: 05/28/2026
  • Works with amazon Alexa and Google Assistant for voice control
  • Color-changing and tunable white
  • Scheduling, grouping
Wattage Rating
60
Voltage Rating
120
Lamp Shape
E26
Lamp Base
E26
Lamp Type
LED
Lumens
800
Dimmable
Dimmable
Light Color
Assorted
Color Temperature
2700 to 6500
Average Life
25,000
Efficiency
88.8
Operating Temperature
-13
Control Type
Remote, Voice
Wi-Fi Connectivity
Yes
Dimensions
2.3 in Dia x 4.4 in L