Image not found
GE
THQL21100PA Circuit Breaker, 100 A, 2-Pole, 120/240 V, Plug, Tin
Sku: 180345
3 Available at San Marcos
Location: Aisle 26
GE Industrial Solutions Circuit Breaker Options:THQL21100PA 100 Amp, 2 Pole
GE Circuit Breaker, 120/240 V, 100 A, Number of Poles: 2, Interrupt Rating: 10 kA, Plug Mounting, Tin, Dimensions: 2 in W, Suitable for: GE PowerMark Gold Load Center
  • Plug-on design
  • easy to install
Type
Circuit Breaker
Voltage Rating
120/240
Current Rating
100
Number of Poles
2
Interrupt Rating
10
Mounting Type
Plug
Color
Tin
Dimensions
2 in W